Vážně?

9. února 2014 v 20:20 | Luffieei |  Úvahy
Neměla jsem v plánu na toto téma jakkoliv reagovat. Je to téma, které nemá konce. Bohužel, narazila jsem na tolik nesmyslných článků a vše to završil tento, na který si dovolím reagovat. Prosím, ať to slečna nebere osobně. Co člověk, to názor. Bohužel, s tímto článkem si dovolím naprosto nesouhlasit a bojkotovat.

,,Kam se podívám, tam vidím samé nehody, vraždy, lži, podvádění, živelné katastrofy.
Neříkám, že dřív to nebylo, ale dřív jsem nežila, takže je mi to svým způsobem úplně šumák."

Dobře, takže to, co jsem nezažila se zkrátka nestalo. Těch nespočet vražd kvůli moci v minulosti zkrátka přejdeme, budeme dělat, jako by se neděli, sloni uměli létat a éra 'dnešního světa' nastala narozením a prvním slovem autorky. Hitler není žádný zločinec a mistr Jan Hus měl zkrátka smůlu. Neprohodíme jim památníky? Co se živelných katastrof týče - nebudu snad radši komentovat. Už by to naší Matičce Zemi někdo měl vysvětlit - tohle se nedělá! :-)
Kapitola dnešní generace a špatná výchova rodičů

Můj tatínek začal kouřit v 9 letech, pokud se nepletu. Není to informace z doby opic ani zrovna aktuální. Jako malý se kvůli násilnému otci staral o své 4 mladší sourozence, chodil do prácě, obstarával jídlo, staral se o maminku. Samozřejmě, že kouření v tak ranném věku je obrovská chyba, ale nemá to souvislost s výchovou rodičů či charakterem člověka. Je to vina společnosti a jejím přístupem k těmto drogám (aneb jak lehké je získat alkohol či cigarety). Pokud by to někdo chtěl řešit do důsledků, mohli bychom se dostat k současnosti, kdy se rodiče příklání spíše k finančnímu zabezpečení své rodiny, což si bere daň na času věnovaném pozornosti dětem (jak všichni víme, v minulosti finance obstarával muž a žena byla celé dny doma s dětmi a věnovala jim veškerý svůj prostor).

Co se vyjadřování dnešní generace týče - je to o lidech. Nemůžeme házet všechny do jednoho pytle a ať mi autorka nezkouší tvrdit, že všichni lidé v minulosti mluvili spisovně a slovo 'debil' (či jakýkoliv jiný tvar podobného váznamu) se trestal useknutou hlavou :-)

,,Každý se chová jak to prase, všichni jsou sobečtí, nikoho nezajímá, že bychom měli být vzory pro další generace! Ne, každý si jen hrabe na svém písečku a tak se pak nedivme, co přijde pro nás. Protože oni to u nás vidí, opisují naše chování a ještě víc ho prohlubují, snaží se nás předčit."

Kde má brát dnešní generace své vzory, když polovina z nich je tak neiteligentní, sprostá a nadutá, že by jedna stránka od klasického autora způsobila přehřátí mozku? Velmi by mě zajímalo, jaký vzor si mám z minulého století vzít. Stalina? Hitlera? Lenina či Franca? Nemluvě o jiných světových diktátorech a ničitelích ve světových dějinách. Pochybuji, že kdokoliv z nich chtěl být vzorem. Každý z nich si hrabal - jak autorka psala - na svém vlastním písečku a pro svůj vlastní výtěžek. Byli to psychopati. Většina lidí by si měla současnosti vážit - ať je systém jakkoliv nespravedlivý, daně vysoké, technika vyspělá. Ono samotné hrabání vlastního písečku je občas jen dávka laskavosti. Mnohem radši budu neviditelná, než aby každého zajímalo, jestli doma nemám víc prasat než je v předpisech povoleno.

Dovolím si připojit jeden vtip z černého soudku.

,,Dneska umřel Michail T. Kalašnikov! Takže po vzorů fanoušků Paula Walkera vyrážíme do ulic s naší oblíbenou zbraní a hodláme vzdát poctu našemu hrdinovi střelbou do lidí!"
Na konec.
Každá doba má své pro a proti. Ani lidé nebyli nikdy jiní. Každý z nás si nese kousek DNA z mrchy nebo hajzla. Nadávání na dnešní svět jen poukazuje, jak si lidé neváží toho, co mají. Nikoliv to, že jsme horší. Každý umí jen nadávat na dnešní dobu. Vždy to půjde líp a vždy bude cesta zpět dolů. Pokud se chce mít člověk dobře, musí zabrat a jít kolikrát přes mrtvoly, protože v dnešní době je úspěch něco jako výhra v loterii a většina těch, co nevyhrají opět jdou, koupí si tiket a čekají na svou chvíli. Co takhle jít a hledat cestu jinde? Ale to už je na jiné vyprávění. Zkrátka a dobře. Nehledejte v tomhle článku žádná moudra ani odpovědi na otázky. Pouze jsem chtěla vyjádřit své pocity. Spousta věcí je vepsaná mezi řádky a nejspíš je chápu jen já. Ale třeba taky ne :-)
 


Komentáře

1 Normální člověk Normální člověk | 9. února 2014 v 20:50 | Reagovat

''Nadávání na dnešní svět jen poukazuje, jak si lidé neváží toho, co mají. Nikoliv to, že jsme horší.''
Přesně, přesně a ještě jednou přesně tak! Mluvíš mi z duše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama